PRAVIDELNÝ REŽIM ÚDRŽBY DŘEVĚNÉ PODLAHY EXTORI
Správné čištění a ošetřování je zárukou dlouhodobé životnosti dřevěné podlahy.
POVRCHOVÁ ÚPRAVA: CIRANOVA
V každém prostoru je režim údržby povrchové úpravy dřevěných podlah odlišný a svým způsobem unikátní. Vždy je zapotřebí vzít v úvahu plánovaný provoz, předpokládané zdroje nečistot a vlhkosti, roční období, zejména pak zimní měsíce, kdy se na obuvi nachází zvýšené množství soli, vody a boty mívají díky hrubší podrážce vyšší abrazivní vlastnosti.
- U průměrně zatěžovaných podlah stačí jednou za měsíc podlahu vytřít vodou. Jednou týdně podlahu vysát.
- Dřevěná podlaha s olejovou povrchovou úpravou odpuzuje nečistoty. Přesto časem dojde k zašpinění nebo drobným poškozením. Aby se zabránilo ztrátě olejové ochrany, je vhodné pravidelně čistit podlahu na vlhko Parketovým mýdlem NF Ciranova. Při silnějším zašpinění je možné užít Intenzivní čistič Ciranova, po kterém je vždy nutné použít slabou vrstvu univerzálního údržbového prostředku, a sice Olej na údržbu Ciranova.
- Před vytíráním vodou a aplikací jakéhokoli čistícího či údržbového prostředku je nutné odstranit z podlahy prach a jiné nečistoty vysavačem nebo smetákem, aby nedocházelo k zamývání špíny.
- Pokud se na Vaší podlaze objeví skvrna závažnějšího charakteru, nebo si nebudete vědět rady, doporučujeme nás kontaktovat a nepokoušet se opravit skvrnu jinými prostředky svépomocí.
Pozor: V místnostech s dřevěnou podlahou je nutné se vyvarovat extrémním změnám teplot, ideální teplota je 18 – 22°C a relativní vlhkost vzduchu 40% – 60%. Během topné sezóny se doporučuje často větrat a zajistit co možná nejvíce vlhkosti – např. pěstováním květin, užitím zvlhčovače (odpařovače). Klimatické podmínky je nutné dodržet zejména po montáži, kdy prostory ještě nejsou obývány a regulovány. V této době dochází nejčastěji k výrazným odchylkám od požadovaných klimatických podmínek a to zbytkovou stavební vlhkostí, špatnou regulací topení a dalšími vlivy.